Where words fail, music speaks
Urodziła się w 2002 roku. Naukę gry na instrumencie rozpoczęła w wieku 9 lat pod okiem Laury Nuñez del Campo. Studiowała w swoim rodzinnym mieście do 17 roku życia, zdobywając dyplom z wyróżnieniem. W trakcie tych lat uczestniczyła w zajęciach uznanych muzyków takich jak: hilippe Müller, Troels Svane, Tomasz Lisiecki, María de Macedo, Gideon den Herder, Fernando Arias, Aldo Mata and Suzana Stefanovic. Występowała również z takimi orkiestrami jak JOL, the XOVE430 czy the OSCHP. W trakcie jej współpracy z JOL miała okazje pracować z dyrygentem Bruno Apreą. Ponadto, jako zaproszona artystka grała z Camerata Clásica of Ponferrada. Występując jako solistka otrzymała II nagrodę na Cosmos Music Competition. Jako kameralistka – wraz ze swoim zespołem Trio Bérgamo – uczestniczyła w wielu konkursach oraz została nagrodzona I nagrodą w kategorii Rachmaninov Performance International Music Competition, i wyróżniona podczas the Ciudad de Avila Chamber Music Competition. Obecnie studiuje pod okiem Michała Dmochowskiego i Karoliny Styczeń na Katarina Gurska Music School w Madrycie.
Wiolonczelistka urodzona w Madrycie w 2002 roku. Rozpoczęła grę na instrumencie mając 5 lat pod okiem Enrique Rodrígueza, Anselmo Villarroya oraz Jacobo Villalby. W wieku lat 13-tu rozpoczęła współpracę z Michałem Dmochowskim, z którym kontynuuje edukacje na Katarina Gurska Higher Center, gdzie otrzymała stypendium artystyczne od CK Foundation. Uczestniczyła w licznych masterclass m.in. u Tobia Revoltiego, Marco Pereiry, Kazimierza Michalika, Tomasza Lisieckiego oraz Philippe’a Müllera. Występowała w licznych projektach orkiestralnych, takich jak: Proyecto10 oraz Ensemble Ars Mundi. Współpracowała z gitarzystą flamenco Diego Franco akompaniując tancerzom z National Ballet of Spain, co zaowocowało stałą współpracą z tą instytucją. Jest częścią Trio Kogan wraz ze skrzypaczką Maríą Asensi i pianistą Álvaro Fernández-Bravo występując z repertuarem kameralnym, za który otrzymała II Nagrodę na I Giusepe Mancini Chamber MusicContest. Poza tym, Isabel jest laureatką Nagrody I stopnia na Teresa Berganza Professional MusicConservatory, Nagrody nadzwyczajnej na festiwalu Community of Madrid, II Nagrody podczas “Cidade de Vigo” String Contest oraz I Nagrody w kategorii Popper na IV Soncello contest w La Coruña.
Urodził się w 1980 roku w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Goleniowie w klasie Magdaleny Kochan. W 1999 roku ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Szczecinie w klasie dr Mikołaja Szczęsnego. W 2004 roku został absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Joanny Domańskiej. W roku 2005 ukończył Mistrzowskie Studia Podyplomowe w klasie prof. Grzegorza Kurzyńskiego w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem Nelsona Goernera, Karl-Heinza Kämmerlinga, Kevina Kennera, Vladimir Kraineva i Vladimira Viardo.
Jest laureatem nagród na konkursach krajowych i zagranicznych, takich jak: I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Kijowie (2003), IV nagrody oraz nagrody specjalnej za wykonanie sonaty Césara Francka na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej „Val Tidone” we Włoszech (2004) czy II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (2013). Wojciech Kubica od 2008 roku współpracuje również jako pianista-kameralista z Letnią Akademią Muzyczną w Żaganiu, z Mistrzowskimi Kursami Muzycznymi w Szamotułach, Europejskim Centrum im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach oraz Santander Orchestra.
Był pracownikiem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (w latach 2005–2007), Akademii Muzycznej we Wrocławiu (2005- 2015), a od 2008 roku był asystentem w klasie fortepianu prof. Cezarego Saneckiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W roku 2019 uzyskał tytuł doktora habilitowanego sztuki w Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi aktywną działalność pedagogiczną, prowadząc klasę fortepianu oraz kontynuując współpracę z prof. Cezarym Saneckim.
Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie kształcił się w klasie prof. Andrzeja Tatarskiego, wybitnego pianisty i pedagoga. Z rodzimą uczelnią związał również swoje życie zawodowe. Od 2000 roku pracuje jako wykładowca na Wydziale Instrumentów Smyczkowych, Harfy, Gitary i Lutnictwa.
Wrodzone zdolności akompaniatorskie nie uszły uwadze nie tylko pedagogów uczelni, ale także wybitnym jurorom wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, w których uczestniczył. Od wielu lat jest stałym akompaniatorem na kursach mistrzowskich w Żaganiu, Chalinie, Szamotułach. Otrzymał szereg nagród i wyróżnień za akompaniament na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Jako pianista i kameralista koncertował w wielu miastach Polski i Europy m.in. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Austrii, Chorwacji, Czechach.
Oprócz kariery muzyka, którą rozwija z wielką pasją, od lat działa na rzecz popularyzacji kultury muzycznej. Jest producentem wielu imprez muzycznych m.in. cyklu koncertów edukacyjnych „Speaking Concerts” realizowanych na terenie całego kraju, współorganizatorem Mistrzowskich Kursów Wiolonczelowych w Szamotułach, Festiwalu im Ph. i Ks. Scharwenków. Do ważniejszych jego realizacji zaliczyć należy ogólnopolską akcję edukacyjną „Piramida Chopina” (2010 rok) oraz międzynarodowy projekt „Muzyka w obozach zagłady” prezentowany w 2012 roku w Polsce, Niemczech i Izraelu.