Where words fail, music speaks
Polski wiolonczelista urodzony 26 grudnia 1977 roku w Warszawie. Stypendysta Wyższej Szkoły Muzycznej Królowej Zofii w Madrycie. Z powodzeniem łączy karierę sceniczną na światowych scenach muzycznych i pedagogiczną jako profesor w Konserwatorium Muzycznym im. Jacinto Guerrero w Toledo i w Wyższej Szkole Muzycznej im. Królowej Zofii w Madrycie. Jego uczniowie są laureatami międzynarodowych konkursów wiolonczelowych.
Niemiecki wiolonczelista urodzony w 1970 roku w Hamburgu. Znany na całym świecie solista oraz kameralista, na stałe pracujący jako wykładowca oraz dyrektor artystyczny w Królewskim Konserwatorium muzycznym w Antwerpii. Występował w wielu najbardziej renomowanych salach koncertowych na świecie, m.in. Berlin Philharmonic, the Elbphilharmonie w Hamburgu, the Cologne Philharmonic, the Theatre du Chatelet w Paryżu, the Athenaeum Bucharest, the Munich Hercules Hall or the Cultural w Lizbonie.
Poznański wiolonczelista od wielu lat związany z Orkiestrą Kameralną Amadeus P. R. oraz kwartetem “Wieniawski”. Obecnie pełni funkcję adiunkta w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, na której w 2013 roku otrzymał tytuł doktora habilitowanego. W ramach Orkiestry Kameralnej Amadeus uczestniczył w wielu tournee artystycznych. Nagrał kilkadziesiąt płyt oraz zarejestrował wiele godzin nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia.
Jeden z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów. Jest Profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi także kursy mistrzowskie w Polsce, Holandii, Finlandii, Niemczech, Japonii i Ameryce Południowej. Zasiada w jury wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wiolonczelowych. Od roku 2012 bierze udział w promocji Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina pod redakcją prof. Jana Ekiera, koncertując z utworami na fortepian i wiolonczelę w największych ośrodkach europejskich.
Włoski wiolonczelista, wykładowca Konserwatorium „Monteverdi” w Bolzano we Włoszech, a także w Academia de Arte de Florencia w Meksyku. Ukończył m.in. International Menuhin Music Academy, klasę muzyki kameralnej Lorda Yehudi Menuhina i Waltera Levina oraz Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris.
Polski wiolonczelista, ukończył Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Universität der Künste w Berlinie, kursy mistrzowskie Bach–Händel Akademie w Karlsruhe, a także kształcił się w Warszawie pod okiem prof. Kazimierza Michalika. Obecnie wykładowca Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.
Jest profesorem Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie prowadzi klasę wiolonczeli historycznej. Wykłada również podczas licznych kursów mistrzowskich, przede wszystkim w ramach festiwalu Varmia Musica w Lidzbarku Warmińskim.
Artysta w ostatnich latach coraz częściej występuje także jako dyrygent. Od 2006 roku jest dyrektorem artystycznym Wrocławskiej Orkiestry Barokowej – zespołu wchodzącego w skład Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. W latach 2017–2022 pełnił także funkcję zastępcy dyrektora ds. programowych tej instytucji.
Polski wiolonczelista, solista, kameralista, pedagog Akademii Muzycznej w Katowicach oraz ZSM im. S. Moniuszki w Łodzi. Artysta prowadzi liczne kursy mistrzowskie dla wiolonczelistów w całej Polsce. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, a także Hochschule für Musik und Theater.
Od 1994 zajmuje się pracą pedagogiczną w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, gdzie obecnie pełni funkcję kierownika sekcji instrumentów smyczkowych, harfy i akordeonu. Od 2015 uczy również w Państwowej Szkole Muzycznej nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. Prowadzi warsztaty oraz wykłady na temat metodyki gry na wiolonczeli dla uczniów i nauczycieli, zasiada w jury konkursów wiolonczelowych ogólnopolskich oraz międzynarodowych.
Kurs będzie trwał od 25 czerwca do 1 lipca 2023. W ramach Kursu odbędą się 4 lekcje z wybranym pedagogiem, które będą miały miejsce w Muzeum-Zamku Górków w Szamotułach oraz szereg zajęć dodatkowych, lekcji z akompaniamentem, wykładów, warsztatów oraz koncertów, które mogą odbywać się na całym terenie Szamotuł, zwłaszcza w Szkole Muzycznej I st. im. Wacława z Szamotuł.
Koszt uczestnictwa w Kursie wynosi 2000 zł. Cena nie pokrywa kosztów wyżywienia oraz zakwaterowania. Szczegóły w zakładce DLA UCZESTNIKA.