Where words fail, music speaks
Pochodząca z muzykalnej rodziny, urodzona w Zaporożu na Ukrainie skrzypaczka. W latach 1978-1989 uczęszczała do Special Music School of Ukraine w Kijowie, gdzie rozpoczęła naukę gry pod okiem Jaroslavy Ryvniak. Już w wieku 9 lat występowała jako solistka z orkiestrą. W kolejnych latach studiowała na P.I Tchaikovsky National Music Academy pod opieką prof. Bogodara Kotorowitcha. W 1997 roku otrzymała z tej uczelni dyplom z wyróżnieniem. W trakcie wzmiankowanych lat koncertowała jako solistka w wielu krajach: Ukrainie, Włoszech, Niemczech, a także z orkiestrami takimi jak: National Philharmonic Orchestra, the Radio State Orchestra, the Soloists of Ukraine, Camerata Kiev. Nagrywała również dla artystów i radia na Ukrainie oraz za granicą. Brała udział – z sukcesami – w wielu międzynarodowych konkursach, m.in. Kloster Schoental (nagroda specjalna), Caltanissetta (II nagroda), N. Zabaleta (II nagroda), R. Molinari (III nagroda), wieńcząc je zdobyciem II nagrody w konkursie Intern. Yehudi Menuhin Violin Competition w 1993 roku, co szybko przyniosło jej rozpoznawalność w świecie muzyki. Później otrzymała również prestiżowe 5-letnie stypendium by móc kontynuować swoją naukę w Intern. Menuhin Music Academy, co pozwoliło występować jej ze słynną Cameratą Alberta Lysy’ego. Po ukoczeniu Menuhin Academy w 1999 została główną skrzypaczką Royal Danish Opera w Kopenhadze, gdzie żyje do dziś.
Alina również często występuje jako solistka z Copenhagen Chamber Soloists i jest jedną z założycielek Hamburger Streichsextett and the Anton Rubinstein Piano Trio. Jej ulubioną postacią jest Jaś Fasola.
Niemiecki wiolonczelista urodzony w 1970 roku w Hamburgu. Znany na całym świecie solista oraz kameralista, na stałe pracujący jako wykładowca oraz Dyrektor Artystyczny w Królewskim Konserwatorium muzycznym w Antwerpii.
Pierwsze lekcje gry na wiolonczeli otrzymał w wieku pięciu lat od ojca. Kontynuował edukację muzyczną u Ulricha Vossa, Clausa Kanngiessera, a później u Fransa Helmersona w Sztokholmie i Kolonii. Występował w wielu najbardziej renomowanych salach koncertowych na świecie m.in. Berlin Philharmonic, the Elbphilharmonie w Hamburgu, the Cologne Philharmonic, the Theatre du Chatelet w Paryżu, the Atheneum Bucarest, the Munich Hercules Hall or the Cultural w Lizbonie..
Gościł na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. Ludwigsburg Festspiele, the Festival van Vlaanderen, Festival Musiq3, Lisbon’s Dias da Musica, the Florilegio Salamanca Festival, SoNoRo Romania, Thy Chambermusic Festival, Forte Music Fest Almaty, Storioni Festival Eindhoven, Cantiere Di Montepulciano, Brussel’s Klara Music Festival czy Chiemgau Musikfrühling. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, m.in.: I nagroda w Konkursie Marii Canals w Barcelonie, Nagroda German Music Council oraz Prix Cecillia za najlepszy album wg Belgijskiej Agencji Prasowej. Wykładał na Brukselskiej katedrze muzyki Królowej Elżbiety, później w instytucie Muzyki Uniwersytetu w Namur. W 2008 roku otrzymał tytuł profesorski w Królewskim Konserwatorium Antwerpii, gdzie od 2013 roku pełni funkcję Dyrektora Artystycznego.
Urodził się w 1980 roku w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Goleniowie w klasie Magdaleny Kochan. W 1999 roku ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Szczecinie w klasie dr Mikołaja Szczęsnego. W 2004 roku został absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Joanny Domańskiej. W roku 2005 ukończył Mistrzowskie Studia Podyplomowe w klasie prof. Grzegorza Kurzyńskiego w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem Nelsona Goernera, Karl-Heinza Kämmerlinga, Kevina Kennera, Vladimir Kraineva i Vladimira Viardo.
Jest laureatem nagród na konkursach krajowych i zagranicznych, takich jak: I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Kijowie (2003), IV nagrody oraz nagrody specjalnej za wykonanie sonaty Césara Francka na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej „Val Tidone” we Włoszech (2004) czy II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (2013). Wojciech Kubica od 2008 roku współpracuje również jako pianista-kameralista z Letnią Akademią Muzyczną w Żaganiu, z Mistrzowskimi Kursami Muzycznymi w Szamotułach, Europejskim Centrum im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach oraz Santander Orchestra.
Był pracownikiem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (w latach 2005–2007), Akademii Muzycznej we Wrocławiu (2005- 2015), a od 2008 roku był asystentem w klasie fortepianu prof. Cezarego Saneckiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W roku 2019 uzyskał tytuł doktora habilitowanego sztuki w Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi aktywną działalność pedagogiczną, prowadząc klasę fortepianu oraz kontynuując współpracę z prof. Cezarym Saneckim.