Wskazówki i lifehacki

Co robić w Poznaniu między lekcjami?

 

Zaczniemy oczywiście od najważniejszego - dobrze zjeść :)

          Najbliższa restauracja to Ghiacci Cafe. znajdziecie tam nie tylko bardzo dobre dania obiadowe na które dostaniecie bony o wartości 10% ceny, lecz także ciasta i ciasteczka.

Podróże po Poznaniu

          Najbliższy przystanek znajduje się na Rondzie Śródka, skąd dojedziecie praktycznie w każdą część Poznania. Na dworzec dostaniecie się linią tramwajową nr 3 i 6 ok 15 min. Na Termy Maltańskie - obecnie największy aquapark w Polsce, najłatwiej podjechać autobusem linii 184 (jedzie się tylko 4 minuty), lecz najzdrowiej i najpiękniej się przejść - dookoła Malty.
          Dobrze jednak jest wiedzieć, że poznańska Malta to nie tylko jezioro. To punkt spotkań wielu młodych poznaniaków na którm znajdziecie mnóstwo ciekawych atrakcji od kilku parków linowych, przez kolejki górskie, aż po pole do mini-golfa.
          Przede wszystkim jednak polecamy wspaniale rozwiniętą w Poznaniu sieć Rowerów miejskich, których każde wypożyczenie na 20 minut jest darmowe, a oddawać je można gdzie tylko się chce. Obecnie jest to najszybszy i najtańszy środek transportu w Poznaniu zwłaszcza przy porannych i popołudniowych korkach i przepełnionych tramwajach.

Ważne miejsca

          Bardzo zachęcamy by zwiedzić Stary Rynek w Poznaniu, tym bardziej, że co 3 minuty jeżdżą w jego stronę tramwaje lini 3,4,8,17. Wystarczy podjechać tylko dwa przystanki i wysiąść na placu wielkopolskim. Szczególnie ciekawy jest Poznański ratusz o godzinie 12 w południe, gdy na jego wierzy pojawiają się 2 koziołki i zderzają sie głowami.
          Najbliższy miejsce noclegowe to Hotel Śródka - mniej więcej 2 minuty pieszo od budynku kursu. Na hasło "Pro Cello" przygotowaliśmy dla Was specjalną zniżkę na noclegi w terminie kursu. 
          Najbliższy sklep KAMILIEX - spożywczo-warzywny
          Zachęcamy również do zwiedzenia w czasie wolnym Katedry Poznańskiej zwłaszcza z podziemiami, gdzie znajduje się Chrzcielnica Mieszka I, oraz muzeum Brama Poznania - jedno z najnowocześniejszych muzeów w Polsce w którym to pięknie przedstawiono początki powstawania Państwa Polskiego.

 

Powrót do góry