Pedagodzy

Lista pedagogów na obecnych na VIII Jesiennym Kursie Muzycznym

 

KLASA WIOLONCZELI

   prof. Kazimierz Michalik

Kazimierz Michalik (ur. 1933) – polski wiolonczelista i pedagog.
Kształcił się w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach w klasie wiolonczeli pod kierunkiem Józefa Drohomireckiego, jak również w Akademii Sztuk Muzycznych w Pradze pod okiem Karela P. Sádlo i Miloša Sádlo.
Więcej informacji TUTAJ


   dr Arkadiusz Dobrowolski

Arkadiusz Dobrowolski - polski wiolonczelista i pedagog (obecny jedynie w piątek 8.09 oraz sobotę 9.09)
Urodził się w Gdańsku. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną st. Podstawowego i Licealnego w Gdańsku w klasie prof. Jadwigi Ewald (dyplom z wyróżnieniem), oraz Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Andrzeja Orkisza. W 2003\04 studiował w „Hochschule fur Musik und Theater” w Hannowerze w klasie prof. Gerrita Zitterbarta
Więcej informacji TUTAJ

   dr Tomasz Lisiecki

Tomasz Lisiecki - polski wiolonczelista i pedagog
Należy do grona wiolonczelistów, którzy z powodzeniem łączą praktykę wykonawczą w zakresie repertuaru muzyki romantycznej, współczesnej oraz muzyki dawnej. Koncertuje z licznymi zespołami i orkiestrami, jako solista – z towarzyszeniem Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Opery Poznańskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, poznańską orkiestrą Akademii Muzycznej oraz Capellą Viridimontana.
Więcej informacji TUTAJ


KLASA FORTEPIANU + zespoły kameralne

   prof. Andrzej Tatarski

Andrzej Tatarski - polski pianista i pedagog.
W 1968 ukończył z wyróżnieniem studia pianistyczne w klasie Olgi Ilwickiej-Dąbrowskiej w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. W latach 1969-70, jako stypendysta Rządu Francuskiego, umiejętności pianistyczne doskonalił pod kierunkiem Vlado Perlemutera w Paryżu.
Więcej informacji TUTAJ

   dr hab. Wojciech Kubica

Wojciech Kubica - polski pianista i pedagog.
ur. w 1980 roku w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Goleniowie
w klasie Magdaleny Kochan. W 1999 roku ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Szczecinie w klasie dr Mikołaja Szczęsnego. W 2004 roku został absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof.Joanny Domańskiej. W roku 2005 ukończył Mistrzowskie Studia Podyplomowe w klasie prof. Grzegorza Kurzyńskiego w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
Więcej informacji TUTAJ


KLASA SKRZYPIEC

   dr hab. Jakub Haufa

Koncertmistrz Orkiestry Sinfonia Varsovia, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej w Poznaniu. Urodzony w 1980 roku w Poznaniu, absolwent klasy skrzypiec prof. Jadwigi Kaliszewskiej, wszechstronny skrzypek o bogatym dorobku fonograficznym i koncertowym, laureat wielu konkursów ogólnoposlich i międzynarodowych. Zdobywca m.in. wyróżnienia w finale XII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (2001). Od 2003 roku jest I koncertmistrzem orkiestry Sinfonia Varsovia, z którą wielokrotnie występował również jako solista z takimi artystami jak: Krzysztof Penderecki, Alexander Sladkovsky, Jacek Kaspszyk czy Jerzy Maksymiuk, Marc Minkowski, Nigel Kennedy, Stefan Dohr, Albrecht Mayer, Daniel Hope. 
Więcej informacji TUTAJ

KLASA KONTRABASU

   dr hab. Szymon Guzowski

 Szymon Guzowski

Profesor A.M., Doktor Habilitowany Sztuki Muzycznej w dyscyplinie artystycznej – instrumentalistyka w specjalności kontrabas. Wykładowca klasy kontrabasu Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.
Muzyk Solista Filharmonii Poznańskiej im. T.Szeligowskiego.
Finalista i laureat wielu prestiżowych konkursów, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych.
W roku 2013 ukończył również studia podyplomowe w zakresie gry na violone, kontrabasie wiedeńskim i violi da gamba w Zakładzie Instrumentów Historycznych w Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Ścieżka jego artystycznej kariery krzyżowała się wielokrotnie z artystami światowego formatu zarówno instrumentalistami, kompozytorami, wokalistami jak i dyrygentami.
Jako solista i kameralista współpracuje z wieloma orkiestrami i zespołami specjalizującymi się zarówno w wykonawstwie muzyki dawnej, symfonicznej jak i współczesnej.  

 

 

Uwaga: liczba miejsc u poszczególnych pedagogów jest ograniczona. W przypadku dysponowania wolnymi miejscami, możliwe będzie wykupienie dodatkowych lekcji. Informacja na ten temat pojawi się na przełomie października i listopada.

O ostatecznym kształcie klas decydują pedagodzy.
Powrót do góry