dr hab. Ewa Guzowska - altówka

Altowiolistka, pedagog, doktor habilitowany i profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.  Ukończyła z wyróznieniem Universitat der Kunste w Berlinie oraz wyróżnieniem Summa Cum Laude studia podyplomowe. Jest również absolwentką z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.
Współpracowała z licznymi orkiestrami, jak na przykład: Deutsches Symphonie Orchester Berlin, Berliner Kammer Orchester, Deusches Kammer Orchester,  Sinfonia  Varsovia . Z w/w orkiestrami koncertowała na terenie całej Europy.  Koncertowała jako solistka z Polską Filharmonią Kameralną, wielokrotnie z  Poznańską Filharmonią, Bydgoską Orkiestrą Kameralną, Akademicką Orkiestrą.
Ewa Guzowska jest laureatką licznych nagród i wyróżnień. Otrzymała również stypendium Ministra Kultury i Sztuki ,wygrała konkurs na stypendium wraz z praktyką w DSO Berlin, wygrała konkurs na stypendium wraz z praktyką w  Komische Oper w Berlinie, wygrała konkurs na stypendium Deutsche Oper Berlin wraz z kursem kameralnym w Japonii. W 2012 roku otrzymała honorowe odznaczenie od Prezydenta Miasta Konina za upowszechnianie kultury muzycznej w Koninie.
Ewa Guzowska prowadzi liczne kursy dla altowiolistów na terenie kraju i za granicą.
Jest inicjatorką oraz współorganizatorką wraz Konińskim Towarzystwem Muzycznym, Międzynarodowego Kursu Muzycznego dla Altowiolistów i Kontrabasistów im. Witolda Friemanna w Koninie, gdzie występuje w charakterze wykładowcy oraz dyrektora artystycznego oraz organizatorką i pomysłodawcą Ogólnopolskich Warsztatów Altówkowych im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu.
Ewa Guzowska nagrała 5 płyt z muzyką kompozytorów polskich oraz z Sonatami na altówkę. Wielu współczesnych artystów dedykuję Jej swoje dzieła.

Powrót do góry